Dlaczego warto wybrać CMS WordPress dla Twojej strony www?

3 grudnia 2019

Do prowadzenia strony internetowej, często potrzebny jest system zarządzania treścią z panelem administracyjnym. Dzięki takiej aplikacji w prosty sposób będziesz mógł wprowadzać zmiany w ramach własnej strony www. Zarządzać użytkownikami, podstronami, całym contentem, który jest publikowany na Twojej stronie. Jednym z najpopularniejszych CMSów jest WordPressa. Dlaczego warto wybrać właśnie ten system dla Twojej strony internetowej?

Na wstępie wyjaśnijmy czym jest system CMS. CMS czyli Content Management System, po polsku oznacza System Zarządzania Treścią.
 WordPress jest obecnie jednym z najpopularniejszych. Na rynku dostępnych jest dużo więcej takich aplikacji. Więc co takiego sprawia, że WordPress jest aż tak popularny?

Łatwość obsługi

Panel administracyjny WordPressa jest bardzo prosty w obsłudze. Nawet osoby, które nie mają żadnego pojęcia o obsłudze stron internetowych spokojnie dadzą sobie z nim radę, a dodanie zdjęcia czy zredagowanie tekstu nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.
 WordPress posiada także dużo wersji językowych, m.in. polski, co znacznie upraszcza jego używanie.

Ogromna popularność

Spośród wszystkich stron stworzonych na CMS’ach, aż 70% z nich używa WordPressa. Drugi CMS stanowi już tylko 15%. Przewaga WordPressa jest więc ogromna. Daje to nam pewność, że ten system będzie ciągle rozwijany i aktualizowany, a co za tym idzie, nasza strona internetowa zawsze będzie aktualna i bezpieczna. 
Duża popularność oznacza także, że w internecie dostępnych jest bardzo dużo poradników jak korzystać z WordPressa. Jest więc idealnym narzędziem, które może stanowić podstawę naszej strony internetowe.

Otwarta licencja

WordPress posiada licencję open source, czyli jest całkowicie darmowy. Większość dostępnych w nim wtyczek i szablonów także jest darmowa. Jedynie te, które dają bardziej zaawansowane i dopracowane funkcje są płatne. W teorii oznacza to, że stronę internetową może stworzyć całkowicie za darmo, pomijając oczywiście koszt hostingu i domeny.

Wtyczki i szablony

WordPress oferuje bardzo dużo darmowych szablonów. Możesz zmieniać wygląd swojej strony bez ograniczeń. Wystarczy tylko wczytać nowy szablon i gotowe. 
Musisz jednak pamiętać, że darmowe motywy są bardzo podstawowe i lepiej skorzystać z płatnego szablonu, który jest bardziej rozbudowany i ładniejszy pod kątem wizualnym. Możesz także stworzyć stronę na podstawie własnego projektu graficznego. Potrzebna będzie jednak pomoc profesjonalisty, ale Twoja strona nabierze indywidualnego charakteru, w pełni odda charakter Twojego biznesu i pozwoli na unikalną identyfikację Twojej działalności.

Do WordPressa dostępnych jest dużo darmowych wtyczek które dodadzą nowe funkcje. Wystarczą one w zupełności do stworzenia strony. Płatne wtyczki są bardzo rozbudowane. Można spotkać także wtyczki freemium, czyli darmowe ale za opłatą dają możliwości premium. 
Głównymi zaletami wtyczek jest szybkość budowania strony. Nie trzeba znać żadnego języka programowania żeby skorzystać z wybranych funkcji.

Wszechstronność

Dzięki obecnym możliwościom WordPress można stworzyć między innym: wizytówkę swojej firmy
, mały sklep internetowy
, bloga
, małe portale ogłoszeniowe
, forum i wiele innych. Możliwości jest bardzo dużo dzięki dostępnym wtyczkom i możliwości profesjonalnej rozbudowy systemu o własne funkcje.

Podsumowując, WordPress daje naprawdę duże możliwości w tworzeniu stron internetowych. Dostępnych jest sporo otwartych i darmowych rozwiązań, które mogą stanowić rozszerzenie funkcjonalności strony www. Należy jednak pamiętać o tym, że profesjonalna strona internetowa to nie tylko darmowe szablony i wtyczki. Przy budowaniu firmy i jej wizerunku, potrzeba czegoś więcej, a doskonale wiemy, że w szczegółach i detalach tkwi prawdziwe piękno. Jeśli zatem potrzebujesz specjalistycznej i kompleksowej obsługi swojego biznesu w internecie, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wspólnie znajdziemy „złoty środek” na promocję Twojej firmy.