Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?

Zakładając stronę internetową czy bloga na pewno chciałbyś, żeby treści publikowane na Twoim „wirtualnym podwórku” trafiały do jak największej ilości Internautów. Jak zatem poradzić sobie z konkurencją i efektywnie pozyskiwać nowych odwiedzających, tym samym podnosić ruch na stronie? Sprawdź, jak zwiększyć ruch na stronie internetowej.

Pierwszym i podstawowym krokiem jest dodanie strony czy bloga do wyszukiwarek internetowych i wartościowych katalogów. Na początek powinny to być narzędzia takie jak: Google, Onet, WP i DMOZ.org. Są to największe i najważniejsze bazy stron internetowych.

Gdy dodałeś już linki i opisy do katalogów i wyszukiwarek, możesz zadbać o wizerunek w mediach społecznościowych. Portale takie jak: Facebook, Google+, YouTube, Wykop czy Instagram, skupiają grupy ludzi, a co za tym idzie, są ogromnym narzędziem do pozyskiwania nowych odwiedzających. Udostępniając linki do swojej strony na takich portalach, z pewnością ściągniesz ruch i poszerzyć grono odbiorców.

Kolejną ważną sprawą jest Twój wizerunek. Stań się ekspertem w swojej branży. Podejmij decyzję pod jaką nazwą czy pseudonimem będziesz się zawsze podpisywać. Twój podpis powinien być unikalny i od razu kojarzony z Tobą. Jest to o tyle ważne, że komentując inne strony czy blogi będziesz zostawiać tam po sobie ślad i odnośnik do swojej strony. Zadbaj więc o to by był to unikalny i czytelny Nick.

Oczywiście, żeby Twój blog czy strona była chętnie odwiedzanym miejscem, powinieneś zadbać o wartościowe treści. Jeśli piszesz własne, unikalne artykuły ludzie chętnie będą do Ciebie powracać i udostępniać linki do Twojej strony. Jeśli posiadasz bazę wartościowych artykułów, warto wymieniać się nimi z serwisami z Twojej branży. Dzięki temu Twoje artykuły będą przedrukowane i umieszczane na partnerskich portalach. Jednak w tym przypadku pamiętaj, żeby taki artykuł zawsze zawierał Twoje imię, nazwisko i adres do strony.

Mając wartościowe teksty i artykuły należy zwrócić uwagę na sposób prezentowania treści na stronie. Wygląd i układ powinien być czytelny i estetyczny. Warto poświęcić uwagę kolorystyce strony i ilości używanych kolorów. Posługiwanie się szeroką gamą odcieni nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobrą praktyką jest stosowanie maksymalnie 3-4 pasujących do siebie kolorów. Daje to ładny i estetyczny efekt, który z pewnością pozytywnie wpłynie na odczucia czytelników Twojej strony.

By skutecznie zwiększać ruch na swojej stronie powinieneś komentować inne strony, fora i blogi. Daje to kolejne źródła odwiedzin. Ludzie czytając Twoje komentarze i opinie w różnych miejscach, będą mogli zostać odesłani do Twoje strony. Jednak pamiętaj, że nie wolno spamować i prześladować innych stron czy blogów. Takie działanie z pewnością przyniosłoby zupełnie odwrotne efekty.

Zwiększanie ruchu na stronie czy blogu nie jest łatwym zadaniem. Jest to proces złożony i czasochłonny, a jeśli weźmiemy pod uwagę pozycjonowanie w wyszukiwarkach, to również kosztowne. Jeśli jednak chcesz sam skutecznie pozyskiwać nowych użytkowników, zadbaj o swój wizerunek i bądź widoczny w mediach społecznościowych, forach i innych blogach. W ten sposób efektywnie będziesz poszerzać grono swoich odbiorców.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Zapewniamy kompleksową obsługę firm w Internecie. Tworzymy nowoczesne strony, sklepy i aplikacje internetowe.

Skontaktuj się z nami