Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?

5 listopada 2015

Zakładając stronę internetową czy bloga na pewno chciałbyś, żeby treści publikowane na Twoim „wirtualnym podwórku” trafiały do jak największej ilości Internautów. Jak zatem poradzić sobie z konkurencją i efektywnie pozyskiwać nowych odwiedzających, tym samym podnosić ruch na stronie? Sprawdź, jak zwiększyć ruch na stronie internetowej.

Pierwszym i podstawowym krokiem jest dodanie strony czy bloga do wyszukiwarek internetowych i wartościowych katalogów. Na początek powinny to być narzędzia takie jak: Google, Onet, WP i DMOZ.org. Są to największe i najważniejsze bazy stron internetowych.

Gdy dodałeś już linki i opisy do katalogów i wyszukiwarek, możesz zadbać o wizerunek w mediach społecznościowych. Portale takie jak: Facebook, Google+, YouTube, Wykop czy Instagram, skupiają grupy ludzi, a co za tym idzie, są ogromnym narzędziem do pozyskiwania nowych odwiedzających. Udostępniając linki do swojej strony na takich portalach, z pewnością ściągniesz ruch i poszerzyć grono odbiorców.

Kolejną ważną sprawą jest Twój wizerunek. Stań się ekspertem w swojej branży. Podejmij decyzję pod jaką nazwą czy pseudonimem będziesz się zawsze podpisywać. Twój podpis powinien być unikalny i od razu kojarzony z Tobą. Jest to o tyle ważne, że komentując inne strony czy blogi będziesz zostawiać tam po sobie ślad i odnośnik do swojej strony. Zadbaj więc o to by był to unikalny i czytelny Nick.

Oczywiście, żeby Twój blog czy strona była chętnie odwiedzanym miejscem, powinieneś zadbać o wartościowe treści. Jeśli piszesz własne, unikalne artykuły ludzie chętnie będą do Ciebie powracać i udostępniać linki do Twojej strony. Jeśli posiadasz bazę wartościowych artykułów, warto wymieniać się nimi z serwisami z Twojej branży. Dzięki temu Twoje artykuły będą przedrukowane i umieszczane na partnerskich portalach. Jednak w tym przypadku pamiętaj, żeby taki artykuł zawsze zawierał Twoje imię, nazwisko i adres do strony.

Mając wartościowe teksty i artykuły należy zwrócić uwagę na sposób prezentowania treści na stronie. Wygląd i układ powinien być czytelny i estetyczny. Warto poświęcić uwagę kolorystyce strony i ilości używanych kolorów. Posługiwanie się szeroką gamą odcieni nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobrą praktyką jest stosowanie maksymalnie 3-4 pasujących do siebie kolorów. Daje to ładny i estetyczny efekt, który z pewnością pozytywnie wpłynie na odczucia czytelników Twojej strony.

By skutecznie zwiększać ruch na swojej stronie powinieneś komentować inne strony, fora i blogi. Daje to kolejne źródła odwiedzin. Ludzie czytając Twoje komentarze i opinie w różnych miejscach, będą mogli zostać odesłani do Twoje strony. Jednak pamiętaj, że nie wolno spamować i prześladować innych stron czy blogów. Takie działanie z pewnością przyniosłoby zupełnie odwrotne efekty.

Zwiększanie ruchu na stronie czy blogu nie jest łatwym zadaniem. Jest to proces złożony i czasochłonny, a jeśli weźmiemy pod uwagę pozycjonowanie w wyszukiwarkach, to również kosztowne. Jeśli jednak chcesz sam skutecznie pozyskiwać nowych użytkowników, zadbaj o swój wizerunek i bądź widoczny w mediach społecznościowych, forach i innych blogach. W ten sposób efektywnie będziesz poszerzać grono swoich odbiorców.