3 najlepsze aplikacje do organizacji zadań, czasu, dnia

27 września 2015

Niezależnie od tego czy prowadzisz firmę czy nie, na pewno planujesz swój czas. Dokładne rozplanowanie czasu jest najlepszą i jednocześnie najprostszą metodą na sukcesywne osiąganie wyznaczonych celów. Spisywanie zadań to bardzo dobre rozwiązanie, które milionom ludzi codziennie pomaga osiągać sukcesy. Zobacz 3 najlepsze aplikacje do organizacji zadań, czasu, dnia.

Planując swój czas, eliminujesz sprawy zupełnie niepotrzebne, które tylko rozpraszają Twoją uwagę w ciągu dnia. Mając wszystko gdzieś zapisane, stajesz się wyczulony na to co powinieneś zrobić. Nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy bez planowania. To jak chodzenie po omacku. Lepiej jest zaplanować i podtrzymywać wizję całości niż błądzić. Pamiętaj, czas to pieniądz, a Twój biznes chce się stale rozwijać.

Spisać swoje checkpointy można dosłownie wszędzie. Na kartce, w kalendarzu, notesie. Gdzie tylko chcesz. Ważne, żeby pamiętać o swojej liście. Osobiście przez długi czas zapisywałem wszystko na kartkach. Problem był taki, że było ich po prostu dużo. Stało się to mało wygodne. Rozwiązaniem tego jest smartfon. Współcześnie każdy, już od wczesnych lat, posiada telefon i regularnie z niego korzysta. Takie urządzenia mają nam ułatwiać życie, w każdej płaszczyźnie.

Obecnie na rynku jest mnóstwo aplikacji, które wspomagają organizację zadań, planów na różne platformy systemowe. Chciałbym Ci zaproponować klika z nich, których używałem i w pełni spełniają swoje zadania.

1. Any.Do – Lista zadań

Ta aplikacja synchronizuje się z dodatkami do przeglądarek, pomaga w tworzeniu list zadań i organizacji celów. Oprócz tego możemy zarządzać grupami. Dodatkowo mamy do dyspozycji wbudowany kalendarz, który wspomaga planowanie. Do aplikacji logujemy się poprzez istniejące konta email bądź profil społecznościowy Facebook bądź Google. Aplikacje możemy pobrać z usługi Google Play – Any.Do.

2. To Do Reminder

Bardzo prosta, minimalistyczna aplikacja. Wprowadzamy listę zadań. Mamy wbudowany system z obsługą powiadomień. Dodatkowo, możemy stworzyć listę informującą o urodzinach naszych bliskich, dzięki czemu zawsze będziesz o nich pamiętać. Program dostępny TUTAJ.

To Do reminder

3. GTasks: To-Do List & Task List

Kolejna darmowa aplikacja do zaplanowania i organizacji dnia. Prosta i intuicyjna apka, która pozwala na synchronizację i obsługę zadań zapisanych na kontach Google. Zadania prezentowane są w formie listy. Każde z nich ma swój termin i nazwę. Możemy dowolnie zarządzać zapisanymi wcześniej zadaniami. Według mnie to jedna z lepszych darmowych propozycji, która możemy pobrać TUTAJ.

Organizować czas możemy na różne sposoby. Zaprezentowane wyżej aplikacje doskonale spełniają wymagania jakie stawia przed nimi nawet najbardziej wymagający użytkownik. Dzięki nim, zawsze pod ręką będziesz miał swoją listę, która pozwoli Ci być bardziej efektywnym.